čtvrtek 30. dubna 2020

Samostudium na dny 4. + 5. května 2020 - 2. třída

M:

Procvičování probrané násobilky zpaměti.

OL str. 73 celá ,

   cv.1 vytvořte sl. úlohu na papír*

u cv.4 jsou barvy  : nás. č. 5 - červená, 4 -zelená, 3 – žlutá, 2 – modrá

Naučit násobky č. 6 zpaměti za sebou.

PS str.9 celá

Procvičování násobků:ČJ:
Procvičování slov se skupinami s ě

OL str. 69 celá - poslat foto

PS27/7

Uč. str.124 Slohové úkoly - ústně,  pohovořit o reklamě ( co je úlohou reklamy, např. vnutit nám představu, že nutně potřebujeme právě to , co nabízí, klamavá reklama atd.)

Procvičení ě:Čít.:
Str.124,125 + otázky k článkům, ot. 124/1 nakresli na papír

Pís.:
Str11,12

Prv
Rozkvetly stromy
V učebnici na straně 51 si přečti úvodní povídání. Připomeň si části keře a stromu. Popiš také rozdíl mezi keřem a stromem.
Prohlédni si, jak se na stromech vytvářejí a vyvíjejí plody. Ve cvičení 2 vidíš ve svazečku bílé květy budoucích třešní a narůžovělé květy budoucích jablíček.

V PS pracuj na straně 54 - ve cvičení 1 popiš části stromu. Přečti někomu hádanky ze cvičení 2 - uhodne je maminka, nebo babička s dědečkem, až jim budeš třeba telefonovat?:-)
Ve cvičení 3 očísluj obrázky proměny jabloňové větvičky v průběhu roku.

Vyzkoušej se:
Přiřadíš správně části rostlin?

Poslechni si a také zazpívej písničku:

Víš, co je to štěp? (Nazýváme tak mladý ovocný strom. Vzniká takzvaných štěpováním - například na starý strom, který už neplodí, se naroubují zdravé větvičky.)

Nakresli štěp jabloně na jaře. Budou na něm jablíčka? Nebo květy? Nebo bude holý? Poproste maminku, aby mi obrázek poslala e-mailem:-) Těším se!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář. Kvůli spamu se komentáře zobrazují až po kontrole obsahu administrátorem webu, takže buďte trpěliví, Váš příspěvek se zobrazí hned jak si ho přečteme.