středa 23. září 2015

Poděkování ředitelky školy

Naší školu postihla 10. 8. 2015 nepříjemná událost, kdy praskla hadička u WC v  1.poschodí a celá budova školy byla vytopena. Havárii zjistila jako první naše paní školnice Věra Kapalínová. Celá událost dostala rychlý spád. Byli přivoláni Hasiči z Řevnic, protože sklepní prostory byly zcela zaplaveny. Okamžitě byl také přivolán statik k posouzení stavu promáčeného stropu v tělocvičně. V šatně v přízemí strop spadl. Voda napáchala i další škody. Celá elektroinstalace byla vyřazena z provozu, zabezpečovací zařízení nejprve odolávalo přísunu vody, ale pak zahoukalo naposledy. Ze stropů kapala voda. Nebyl to vůbec pěkný obrázek. Bohužel, takové věci se stávají a jak řekl pan starosta Ing. Vlastimil Semerád, hlavně, že se nikomu nic nestalo a v době havárie nebyly ve škole děti. Je to pravda, ale nejvíce mne mrzelo to, že naše „školička“ byla nově vymalovaná – růžová, voňavá, uklizená ... a děti  jí vůbec neviděly, krásnou… Na stěnách se nám objevila původní tmavá zelená barva, která kdysi zdobila tehdejší budovu školy.


Je  22. 9. 2015 – 44 dní od této nepříjemné události – a my jsme opět ve škole – HURÁ!!!                     Myslím si, že nyní je mou povinností všem, kteří ani chvilku nezaváhali a pustili se do díla na odstranění havárie, poděkovat. Nejprve paní školnici Věře Kapalínové, kolegyním Mgr. Miroslavě Janíkové,
Mgr. Mileně Brychtové, které místo čerpání řádné dovolené pracovaly ve škole. Velké poděkování patří panu starostovi Vlastimilu Semerádovi za rychlé řešení a zařizování vhodných firem, které ihned začali s likvidací škod. Za každodenní kontrolu pokračování prací při odstraňování havárie.
Firma EMEX se pustila do opravy elektřiny a zabezpečovacího zařízení – musel být vypracován odborný posudek nejen na elektřinu a EZS, ale i na plynové kotle. Firma pana Šantory provedla opravy vodovodních instalací. Největší díl oprav ležel na bedrech firmy pana Karla Musílka – zednické práce a malířské práce.

Škola není úplně opravena, je tam ještě několik věcí, které se musí „doladit“ – nemáme tělocvičnu, nemáme šatnu, ale máme učebny, máme družinu, která se nám letos rozrostla o další oddělení. Děti mohou sedět ve svých lavicích. Máme novou elektroinstalaci v celé budově, máme nové zabezpečovací zařízení. Máme zrenovované  další 2 učebny – nová podlaha a lino.Vážíme si toho. Vždyť jsme učily v náhradních prostorách. Prvňáčkové na obecním úřadě – děkujeme znovu panu starostovi, paní Milušce Císlové  i paní uklízečce za jejich trpělivost a ochotu. Anglický jazyk učila paní učitelka Zuzana Hladíková v knihovně. 2. + 5. třída byla ve školní jídelně  a 3.+ 4.třída v krčku MŠ. Děkujeme za trpělivost paním učitelkám v mateřské škole, paní školnici i paním kuchařkám. Od 14. – 18. 9. 2015 jsme na doporučení bezpečnostního technika vyrazili na školu v přírodě do Střelských Hoštic. Vedením a organizací se ujala paní vychovatelka Dana Kolková. Pomohl nám i nový pan vychovatel Roman Valach. Děkujeme i všem rodičů, kteří hned po havárii přišli pomoci se stěhováním věcí z budovy školy do krčku. Děkuji všem, kteří nám pomáhali. Děkuji za trpělivost!

                                                                                       Mgr. Lenka Galertová

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za komentář. Kvůli spamu se komentáře zobrazují až po kontrole obsahu administrátorem webu, takže buďte trpěliví, Váš příspěvek se zobrazí hned jak si ho přečteme.